Seamless Deep Sleep Fitted Sheet Mattress Cover Simmons Protector 2026 New Model Four-Season Bed Cover Set
B$182.16
- Stock: In Stock
- Brand: Flagship Store Outside The City
- Model: t985608624677
- Weight: 0.80kg
0 views




















| Product Specifications | |
| Brand | Outside the City |
| Bed Sheets/Fitted Sheets Size | 150x200cm+30cm,180x200cm+30cm |
| Fabric | 60% Polyester Fiber + 33% Regenerated Cellulose Fiber + 7% Spandex |
| Province | Jiangsu Province |
| City | Nantong City |
| Item Number | Ccl203891 |
| Applicable Season | No Limit to Season |
| Applicable Mattress Thickness | 30cm |
| Applicable People | Universal |
| Origin | Mainland China |
| Year and Season of Release | Autumn 2025 |
| Breathability | High |
| Anti-Slip Function | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Thickness | 0.1cm |
| Pattern | Solid Color |
| Fixing Method | All Inclusive |
| Color Classification | Distant Mountain Blue,Rime Powder,Clouds White |