Rongsheng 460L Ultra-Thin Zero-Embedded French-Style Double-Door Four-Door Refrigerator for Small Households, Frost-Free with Air Cooling 3908
B$2,440.97
- Stock: In Stock
- Brand: Suning.com Official Flagship Store
- Model: t982795797000
- Weight: 54.00kg
0 views




























| Product Specifications | |
| Height | 1900mm' |
| Time to Market | 2025-08 |
| Placement Method | Embedded |
| Width | 793mm |
| Energy Efficiency Level | First-Class |
| Freezer Volume | 153L |
| Noise | 35dB |
| Panel Type | Pcm Color Coated Board |
| Refrigeration Method | Air Cooling |
| Maximum Volume | 460L |
| Series | French Door |
| Depth | 600mm |
| Refrigeration Control System | Single System |
| Reserved Installation Width | 807mm |
| Color Classification | Bcd-460E30Fzlad 460L Xingyun |
| Refrigerator and Freezer Brands | Ronshen |
| Rongsheng Refrigerator Model | BCD-460E30FZLAD |
| Size | 793x600x1900mm |
| Total Capacity | 460L |
| Smart Type | Does Not Support Smart |
| Gross Weight | 89kg |
| Box Door Structure | French Multi-Door |
| Refrigerator Volume | 280L |
| Power Consumption | 0.89Kwh/24h |
| Total Capacity Range | 401-500 Liters |
| Refrigerator and Freezer Models | Refrigerated and Frozen Refrigerator |