Husky 168L Ice Bar Home Small Transparent Refrigerator for Living Room and Office, Beverage Cooler, Tea Storage 4020
B$1,636.10
- Stock: In Stock
- Brand: Suning.com Official Flagship Store
- Model: t967411925466
- Weight: 0.50kg
0 views





















| Product Specifications | |
| Height | 1300 mm |
| Time to Market | September 2023 |
| Energy Efficiency Registration Number | 20230626-471100-46511687780050063 |
| Production Company | Guangdong Husky Refrigeration Technology Co., Ltd. |
| Width | 610 mm |
| Warranty Period | 24 Months |
| Dimensions of Package | 700X585X1360 mm |
| Energy Efficiency Level | First-Class |
| Freezer Volume | 19 L |
| Noise | 39 Db |
| Panel Type | Tempered Glass |
| Refrigeration Method | Direct Cooling |
| Maximum Volume | 168 L |
| Depth | 490 mm |
| Refrigeration Control System | Electronic Temperature Control |
| Color Classification | 168L Milk Tea Color 2.0 Upgrade + Freezing & Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,168L Mint Green 2.0 Upgrade + Freezing & Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,168L Ivory White 2.0 Upgrade + Freezing & Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,168L Matte Black Wine Cooler with Freezer, Tier 1 Energy Efficiency, Electronic Temperature Control, and Fan Cooling.,118L Milk Tea Color + First-Level Energy Efficiency for Freezing and Refrigeration + Electronic Temperature Control,122L Milk Tea Color + Full Refrigeration First-Class Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,130L Milk Tea Color 2.0 Upgrade + Full Refrigeration with Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control,130L Mint Green 2.0 Upgrade + Full Refrigeration First Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control,136L Slim Bar Milk Tea Color + Freezing and Refrigeration First Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control,203L Retro Red + Full Refrigeration First-Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling + Wine Cabinet,203L Retro Red + Full Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling + Wine Cabinet + Cigar Cabinet,203L Starry Black + Full Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling + Wine Cabinet,203L Starry Black + Full Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling + Wine Cabinet + Cigar Cabinet,212L Milk Tea Color + Full Refrigeration First-Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,212L Cool Gray Gloss + Full Refrigeration, Tier 1 Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,243L Milk Tea Color + Freezing and Refrigeration First-Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling,243L Warm Gray Gloss + Freezing and Refrigeration First Level Energy Efficiency + Electronic Temperature Control + Air Cooling |
| Brand | Husky |
| Model | Sc–168Rd–S |
| Total Capacity | 168 L |
| Gross Weight | 62 kg |
| Smart Type | Does Not Support Smart |
| Net Weight | 57 kg |
| Door Structure | Single Door Type |
| Origin | Mainland China |
| Province | Guangdong Province |
| Volume of the Refrigerator Compartment | 149 L |
| Maximum Stacking Height | 2Nd Floor |
| Power Consumption | 0.41 Kwh/24H |
| Refrigerator Freezer Model | Refrigerator & Freezer |