Summer Double-Sided Ice Silk Cooling Mat 2026 New Model for Student Dormitory Single Bed, Suitable for Sleeping Naked, No Burrs, Household Rattan Mat
B$26.29
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t898758623587
- Weight: 6.00kg
0 views














| Product Specifications | |
| Style | New Chinese Style |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Foldable |
| Year and Season of Release | Summer 2025 |
| Kind | Mat Set |
| Washability | Not Washable |
| Cooling Mat Size | 180x200cm |
| Color Classification | Classic Double-Sided Style [Single Mat]❄️[Side a Rattan Mat, Side B Ice Silk],Classic Double-Sided Pattern [with Pillowcase]❄️(a Side Rattan Mat B Side Ice Silk),Ancient Shirt Double-Sided Rattan Mat [Single Mat] ❄️ [Side a Rattan Mat, Side B Ice Silk],Ancient Shirt Double-Sided Rattan Mat [with Pillowcase]❄️[Side a Rattan Mat, Side B Ice Silk] |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 1kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 2mm |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 150cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Summer 2025 |
| Item Number | WSM03162501 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*195Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Minimalism |