Qiancao Cooling Mat Summer New Model Rattan Mat Single Student Dormitory Dual-Use Summer Bamboo Mat Ice Silk Mat Foldable Mat
B$23.74
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t786792587836
- Weight: 6.00kg
0 views


















| Product Specifications | |
| Set Components | Two-Piece Set |
| Style | Double-Sided Seat |
| Year and Season of Release | Summer 2024 |
| Kind | Mat Set |
| Washability | Not Washable |
| Cooling Mat Size | 90x190cm |
| Color Classification | Double-Sided Rattan Mat (Pillowcase Not Included),Double-Sided Rattan Mat (with Pillowcase),Double-Sided Style (Without Pillowcase),Double-Sided Style (with Pillowcase),Double-Sided Jun Yu (Pillowcase Not Included),Double-Sided Jun Yu (with Pillowcase),Single-Sided Backgammon (Without Pillowcase),Single-Sided Backgammon (with Pillowcase) |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 190cm |
| Product Weight | 1kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 2mm |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 90cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Summer 2024 |
| Item Number | Qc240422 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*195Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Geometric Figure |