Summer Mat 2026 New Model Ice Silk Student Dormitory Single Rattan Mat Summer Home Use Baby-Friendly Air-Conditioned Mat
B$26.17
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t783973216623
- Weight: 6.00kg
0 views














| Product Specifications | |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Foldable |
| Year and Season of Release | Summer 2024 |
| Kind | Mat Set |
| Washability | Not Washable |
| Cooling Mat Size | 180x200cm |
| Color Classification | 【Comfort Fit】Double-Sided Step-Ladder Pillow (Pillowcase Not Included),【Comfort Fit】Double-Sided Step-Ladder Pillow (with Pillowcase),【Upgraded Version】Double-Sided Step-Up Pillow (Pillowcase Not Included),【Upgraded Version】Double-Sided Step-Up Pillow (with Pillowcase),The Only Difference between the Two Cooling Mats Is the Edge Finishing |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 2kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 2mm |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 150cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Summer 2024 |
| Item Number | Qc24041401 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*200Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Geometric Figure |