Muji 2026 New Mosquito Net for Children, Anti-Fall, Home Bedroom Fully Enclosed Baby Anti-Fall Bed Curtain, Blackout Bed Curtain
B$154.76
B$88.25
- Stock: In Stock
- Brand: Muji Genuine Factory Main Store
- Model: t778888107066
- Weight: 2.64kg
0 views



























| Product Specifications | |
| Brand | Muji |
| Year of Launch | 2026-3 Months |
| Product Barcode | 1 |
| Pattern Style | Cartoon |
| Mosquito Net Height | 170cm |
| Installation Method | Bracket Type |
| Storage Method | Bracket Disassembly + Folding |
| Mosquito Net Length | 200cm |
| Bracket Material | Iron |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Applicable Objects | Universal |
| Applicable Scenarios | Family |
| Province | Jiangsu Province |
| City | Nantong City |
| Item Number | 20240309-1XC |
| Style | Yurt Style |
| Installation Method | Need to Be Installed |
| Function | Anti-Fall |
| Origin | Mainland China |
| Mosquito Net Width | 180cm |
| Anti-Mosquito Level | Grade a |
| Tent Top Material | Polyester Fiber |
| Applicable Bed Size | Single Mosquito Net + Bracket [Suitable for 1.5m Bed - Painted Bracket] Width 150*Length 200*Height 170,Single Mosquito Net + Bracket [Suitable for 1.8m Bed - Painted Bracket] Width 180*Length 200*Height 170,3 Pieces of Bed Curtains + Mosquito Nets + Brackets [Suitable for 1.5m Bed - Painted Brackets] Width 150* Length 200* Height 170,3 Pieces of Bed Curtains + Mosquito Nets + Brackets [Suitable for 1.8m Bed - Painted Brackets] Width 180* Length 200* Height 170 |
| Color Classification | Milk Tea Bear-Apricot,Naughty Dog-Xing,Hide and Seek-Yellow,Snow Bear-Blue,Lying Bear-Yellow,Moon Boat-Pink,Mushroom House-Powder |