New Night Fishing Headlamp with Ultra-Long Battery Life, Fishing-Specific Sensor Cap Clip Light, Strong Light, Ultra-Bright, Rechargeable Head-Mounted Clip-On Hat Light
B$12.37
B$8.62
- Stock: In Stock
- Brand: Giant Whale Outdoor Flagship Store
- Model: t712917851399
- Weight: 5.25kg
0 views






















| Product Specifications | |
| Brand | Giant Whale (Sports and Outdoor) |
| Time to Market | Autumn 2026 |
| Sales Channel Type | Same Style in Shopping Malls (Sold Both Online and Offline) |
| Battery Life | 3 Hours |
| Is It the Same Style in the Mall? | Yes |
| Tag Price | 45.00 |
| Maximum Power | 5W |
| Item Number | ASDWAd |
| Battery Capacity | 360mAh |
| Waterproof Performance | IPX3 |
| Battery Type | Lithium Battery |
| Can It Be Used as a Power Bank? | No |
| Sports and Outdoor Projects | Fishing |
| Is the Focus Adjustable? | No |
| Weight | 200g |
| Color Classification | Standard version black super bright 6 lamp beads-30H long battery life,Upgraded version black super bright 6 lamp beads-30H long battery life-with power display,Extreme Edition Red Super Bright 14 Lamp Beads - 40H Long Battery Life - With Battery Display,Extreme Edition Black Super Bright 14 Lamp Beads - 40H Long Battery Life - With Battery Display |