Thickened Rattan Mat 1.8m Summer Mat Suitable for Babies in Summer 1.5m Natural Bamboo Mat Pure Rattan Mat Foldable
B$100.73
B$30.35
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t705346208057
- Weight: 6.00kg
0 views



















| Product Specifications | |
| Style | New Chinese Style |
| Style | Foldable |
| Year and Season of Release | Spring/Summer 2023 |
| Kind | Mat Set |
| Washability | Not Washable |
| Cooling Mat Size | 180x200cm |
| Color Classification | Thickened Rattan Mat (Without Pillowcase),Thickened Rattan Mat (with Pillowcase) |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 2kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 4mm |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 150cm |
| Antibacterial Function | No Antibacterial Function |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Spring/Summer 2023 |
| Item Number | Qc2023030301 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 180cmx200cm,120*200cm,90*200cm,150cmx200cm |
| Mildew Proof Treatment | Not Mildew Proof |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Plain Color |