Powerful King Carp Fishing Rod Ultra-Light, Ultra-Fine, Ultra-Hard Stream Fishing Rod Hand Rod Carbon Fiber Fishing Rod for Wild Fishing
B$78.27
B$39.14
- Stock: In Stock
- Brand: Daliwang Flagship Store
- Model: t695455211662
- Weight: 0.50kg
0 views





























| Product Specifications | |
| Brand | Powerful King |
| Time to Market | Winter 2023 |
| Sales Channel Type | Same Style in Shopping Malls (Sold Both Online and Offline) |
| Is It the Same Style as Sold in Shopping Malls? | Yes. |
| Market Price | 989 |
| Fishing Place | Ocean Boat Fishing,Ocean Rock Fishing,Reservoir Pond,Stream,River,Lake,Other,Ocean Beach Fishing |
| Weight | 11 g |
| Price Range | 101-200 Yuan |
| Length after Shrinkage | 1.13m |
| Hardness | Hard |
| Number of Sections | 5 Sections |
| First | 10-17mm |
| Item Number | Dlwzxjz-01. |
| Origin | China |
| Material | Carbon |
| Yuan Jing | 1.2mm |
| Fishing Rod Type | Taiwan Fishing Rod |
| Fishing Rod Tonality | Super Hard Tone |
| Suitable Fish Species | Crucian Carp |
| Color Classification | (Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 2.7m,(Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 3.6m,(Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 3.9m,(Competitive Feel) Starry Sky Gray Super Hard 28 Tone 4.5m,(Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 4.8m,(Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 5.4m,(Competitive Feel) Starlight Gray Extra Hard 28-Tone 6.3m,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 2.7m,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 3.6m,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 3.9m,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 4.5m .,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 4.8m .,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 5.4m .,(Competitive Feel) Starry Sky Silver Super Hard 19-Tone 6.3m . |