Double-Sided Cooling Mat, Reversible Rattan Mat, Foldable Ice Silk Mat for Home Use, Summer Sleeping Mat, Winter and Summer Straw Mat, Bamboo Mat
B$25.94
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t674473468027
- Weight: 6.00kg
0 views






















| Product Specifications | |
| Style | Classical |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Double-Sided Seat |
| Year and Season of Release | Summer 2022 |
| Kind | Mat Set |
| Washability | Not Washable |
| Cooling Mat Size | 200x180cm |
| Color Classification | 【Upgraded & Thickened - 2-In-1】Double-Sided Step-Up Pillow (with Pillowcase),【Upgraded & Thickened - 2-In-1】Double-Sided Step-Up Pillow (Pillowcase Not Included),【Upgraded & Thickened - 2-In-1】Double-Sided Elegant Mat (with Pillowcase),【Upgraded & Thickened - 2-In-1】Double-Sided Elegant Mat (Pillowcase Not Included),★For Student Dormitory Single Mats, Generally Choose 90*190cm★ |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 1kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 2mm |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 150cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Summer 2026 |
| Item Number | 2022smtx0103 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Cellulose Material (Regenerated Cellulose Fiber) |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*200Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Grid |