Double-Sided Winter and Summer Rattan Mat, Summer Foldable Ice Silk Mat, Bamboo Mat, New Mat, Dormitory Single Student Straw Mat
B$26.10
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t671356506778
- Weight: 6.00kg
0 views














| Product Specifications | |
| Style | New Chinese Style |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Double-Sided Seat |
| Year and Season of Release | Spring 2025 |
| Kind | Mat Set |
| Cooling Mat Size | 180x200cm |
| Color Classification | Double-Sided Style [Thickened - One Seat for Two Purposes] (No Pillowcase),Double-Sided Style [Thickened - One Seat for Two Purposes] (with Pillowcase),Double-Sided Rattan Hammock [Thickened - One Mat, Two Uses] (Pillowcase Not Included),Double-Sided Rattan Hammock [Thickened - Convertible 2-in-1] (with Pillowcase) |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 2kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 150cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Spring 2026 |
| Item Number | 2022sm0202 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*200Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set,200Cm*220Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Geometric Figure |