Double-sided rattan mat 2026 new household folding ice silk mat winter and summer dual-use student dormitory straw mat bamboo mat
B$26.03
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t668964111673
- Weight: 6.00kg
0 views





















| Product Specifications | |
| Style | New Chinese style |
| Set components | Multi-piece set |
| Style | Double seat |
| Listing year and season | Spring 2025 |
| Kind | Mat set |
| Mat size | 200x180cm |
| Color classification | Double-sided rattan mat, upgraded and thickened - one seat for two purposes (no pillowcase),Double-sided rattan mat, upgraded and thickened - one seat for two purposes (with pillowcase),Double-sided style seat, upgraded and thickened - one seat for two purposes (no pillowcase),Double-sided style seat, upgraded and thickened - one seat for two purposes (with pillowcase),Single mats in student dormitories generally choose 90*190cm,One pillowcase for 1.2 meters and below, 2 pillowcases for 1.35 meters and above, photos with pillowcases |
| Brand | Qiancao |
| Expansion length | 200cm |
| Product weight | 2.5kg |
| Applicable people | Average adult |
| Foldability | Foldable |
| Folded size | 40cm |
| Expand width | 180cm |
| Province | Zhejiang Province |
| Prefecture and city | Taizhou City |
| Listing year and season | Summer 2025 |
| Item number | 2022sm0101 |
| Origin | Chinese mainland |
| Material | Other/other |
| Applicable bed size | 80cm*190cm+1 piece set,90cm*190cm+1 piece set,100cm*195cm+1 piece set,120cm*200cm+1 piece set,135cm*200cm+1 piece set,150cm*200cm+1 piece set,180cm*200cm+1 piece set,200cm*220cm+1 piece set |
| Anti-slip design | Anti-slip |
| Product grade | Qualified product |
| Breathability level | Good |
| Quality inspection standards | GB 18401-2010 |
| Main pattern | Stripe |