Outdoor Quick-Drying Waterproof Sunshade Fisherman's Hat, Foldable Bucket Hat, Suitable for Hiking and Fishing, Sun Protection Sun Hat, Bucket Hat
B$4.70
B$4.00
- Stock: In Stock
- Brand: Beautiful Hat
- Model: t919370154470
- Weight: 0.31kg
- Dimensions: 27.00cm x 0.71cm x 0.29cm
0 views












| Product Specifications | |
| Style | Leisure |
| Breathability | High |
| Is It the Same Style in the Mall? | Yes |
| Applicable Scenarios | Outdoor |
| Hat Brim Style | Wide Eaves |
| Brim Length | 9cm |
| Foldability | Foldable |
| Applicable Season | Autumn |
| Security Category | Category a |
| Thickness | Thin |
| Hat Type | Sun Hat |
| Function | Sun Protection |
| Weight | 80g |
| Hat Circumference | 59cm |
| Applicable Gender | Unisex |
| Size | L(56-60cm) |
| Color Classification | Khaki,Dark Gray,Black,Army Green,Light Gray,Tibetan Clear Color |
| Style Details | Bare Body |
| Year and Season of Release | Autumn 2024 |
| Sun Protection Index | UPF40+ |
| Is It Adjustable? | Adjustable |
| Hat Style | Dome |
| Applicable People | Youth |
| Origin | China |
| Material | Cotton |
| Pattern | Geometric Color Blocks |