Bamboo Mat Summer 2026 New Model for Student Dormitory Single Bed, Foldable for Summer and Winter Use, Double-Sided Straw Mat
B$14.30
B$11.18
- Stock: In Stock
- Brand: Tingting Home Textiles
- Model: t826880168443
- Weight: 6.00kg
0 views











| Product Specifications | |
| Product Barcode | 22 |
| Prefecture and City | Yiyang City |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Double Sided Mat |
| Kind | Floor Mat |
| Year of Listing | 2025 |
| Washability | Can Be Hand Washed |
| Mat Size | 150X195Cm. |
| Color Classification | Carbon Crystal Jade Mat 0.6*1.8m,Carbon Crystal Jade Mat 0.6*1.8m Comes with Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 0.8*1.9m,Carbon Crystal Jade Mat 0.8*1.9m Comes with Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 0.8*1.9m Folding Model,Carbon Crystal Jade Mat 0.9*1.9m,Carbon Crystal Jade Mat 0.9*1.9m Free Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 0.9*1.9m Folding Model,Carbon Crystal Jade Mat 1.0*1.9m,Carbon Crystal Jade Mat 1.0*1.9m Comes with Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 1.0*1.9m Folding Model,Carbon Crystal Jade Mat 1.1*1.9m,Carbon Crystal Jade Mat 1.1*1.9m Free Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 1.2*1.9m,Carbon Crystal Jade Mat 1.2*1.9m Free Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 1.35*1.95m,Carbon Crystal Jade Mat 1.35*1.95m Comes with Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 1.5*1.95m,Carbon Crystal Jade Mat 1.5*1.95m Comes with Pillowcase,Carbon Crystal Jade Mat 1.8*2.0m,Carbon Crystal Jade Mat 1.8*2.0m Comes with Pillowcase,Cool but Not Icy Skin-Friendly Mat 1.5*1.95m,Cool but Not Icy Skin-Friendly Mat 1.5*1.95m Comes with Pillowcase,Cool but Not Icy Skin-Friendly Mat 1.8*2.0m,Cool but Not Icy Skin-Friendly Mat 1.8*2.0m Free Pillowcase,Shanjuya Bamboo Mat 1.5*1.95m,Shanjuya Bamboo Mat 1.5*1.95m Comes with Pillowcase,Shanjuya Bamboo Mat 1.8*2.0m,Shanjuya Bamboo Mat 1.8*2.0m Comes with Pillowcase,Mirror Polished Mat 1.5*1.95m,Mirror Polished Mat 1.5*1.95m Comes with Pillowcase,Mirror Polished Mat 1.8*2.0m,Mirror Polished Mat 1.8*2.0m Comes with Pillowcase |
| Brand | Bamboo Beauty |
| Expanded Length | 190 cm |
| Product Weight | 6 kg |
| Applicable People | General Adult |
| Foldability | Foldable |
| Seat Thickness | 8 mm |
| Folded Size | 40 cm |
| Expand Width | 80 cm |
| Antibacterial Function | No Antibacterial Function |
| Province | Hunan Province |
| Item Number | 222 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Bamboo |
| Mildew Proof Treatment | Not Mildew Proof |
| Product Grade | Qualified Product |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | Ly/T1843-2009 "Bamboo Mat" |
| Main Pattern | Geometric Figure |