Double-Sided Rattan Mat 2026 New Model Household Foldable Ice Silk Mat for Winter and Summer Dual-Use Student Dormitory Straw Mat Bamboo Mat
B$26.03
- Stock: In Stock
- Brand: Qiancao Flagship Store
- Model: t668964111673
- Weight: 6.00kg
0 views





















| Product Specifications | |
| Style | New Chinese Style |
| Set Components | Multi-Piece Set |
| Style | Double-Sided Seat |
| Year and Season of Release | Spring 2025 |
| Kind | Mat Set |
| Cooling Mat Size | 200x180cm |
| Color Classification | Double-Sided Rattan Mat [Upgraded Thickened - Two-In-One] (Pillowcase Not Included),Double-Sided Rattan Mat [Upgraded & Thickened - 2-in-1] (with Pillowcase),Double-Sided Style Seat [Upgraded Thickened - One Seat, Two Uses] (Pillowcase Not Included),Double-Sided Style Seat [Upgraded Thickened - One Seat, Two Uses] (with Pillowcase),[Single Mat for Student Dormitory Is Generally 90*190cm],★For Sizes 1.2m and Below, You'Ll Receive One Pillowcase. for Sizes 1.35m and Above, You'Ll Receive Two Pillowcases. Please Note That This Option Includes Pillowcases★ |
| Brand | Qiancao |
| Expanded Length | 200cm |
| Product Weight | 2.5kg |
| Applicable People | Average Adult |
| Foldability | Foldable |
| Folded Size | 40cm |
| Expand Width | 180cm |
| Province | Zhejiang Province |
| City | Taizhou City |
| Year and Season of Release | Summer 2025 |
| Item Number | 2022sm0101 |
| Origin | Mainland China |
| Material | Other/Other |
| Applicable Bed Size | 80Cm*190Cm+1 Piece Set,90Cm*190Cm+1 Piece Set,100Cm*195Cm+1 Piece Set,120Cm*200Cm+1 Piece Set,135Cm*200Cm+1 Piece Set,150Cm*200Cm+1 Piece Set,180Cm*200Cm+1 Piece Set,200Cm*220Cm+1 Piece Set |
| Anti-Slip Design | Anti-Slip |
| Product Grade | Qualified Product |
| Breathability Level | Good |
| Quality Inspection Standards | GB 18401-2010 |
| Main Pattern | Stripes |